1. Ana Sayfa
  2. Gezi Rehberi
  3. Seyahat Temalı 10 Netflix Dizisi

Seyahat Temalı 10 Netflix Dizisi

Seyahat Temalı 10 Netflix Dizisi-www.GeziOku.com

Seyahat Temalı 10 Netflix Dizisi

Hemen hemen hepimiz dizi izlemeyi severiz bir de bunlar ufkumuzu açan, bizi geliştiren, farklı dünyaları gösterip öğreten dizilerse saatlerce ekranlara kilitlenebiliriz şimdi sizlere gözlerinizin şölen yaşayacağı aklınızın bilgiyle dolup taşacağı seyahat temalı 10 netflix dizisi tanıtacağız.

1- Dark Touris

Dizinin her bölümünde başka bir ülkeye gidiliyor ve o ülkelerin en karanlık en güvenilmez bölgelerinde karanlık turizmdeneyimleri yaşıyor kahramanımız David. Dizi tek sezon 8 bölümden oluşmaktadır. Bazıları dizinin bazı bölümlerini trajik buluyorlarmış bazıları ise izlerken büyük heyecan duyduklarını değişik tatlar bıraktığını belirtmiş tabi herkesin farklı düşünceleri var. Siz de dark turizmi seviyorsanız biraz adrenalin bağımlılığı biraz da meraklılık varsa Dark Tourist’i izlemelisiniz.

2-Travels With My Father

Dizinin tam adı Jack Witahell: Travels With My Father eğlenceli bir yapımdır. Babasının zorlamasıyla birlikte yaptıkları seyahatleri konu alıyor. Dizi 3 sezon ama bölümleri dengesiz ilk sezon 6 ikinci sezon 5 üçüncü sezon ise 2 bölümden oluşmaktadır.

3-Conan Without Borders

Amerikalı ünlü şovmen Conan O’Brien kendi bakış açısından ülkeleri anlattığı bir seyahat dizisidir. Dizi tek sezon 6 bölümden oluşmaktadır.

4-Tales By Light

Canon ve National Geopraphic ortak yapımı olan seri vahşi yaşam fotoğrafçılarının gözünden doğayı bize yansıtıyor. Dizi 3 sezon 6 bölümden oluşmaktadır.

5-Magical Agnes

And Dağları’nın geçtiği ülkeleri içeren Megical Agnes 6 bölümden oluşan tek sezonluk bir dizidir.

6-Extreme Engagement

Biri gazeteci biri maceracı çift ülkelerin evlilik ritüellerini merak edip 8 farklı evlilik ritüelini 8 bölümde belgesel dizi tadında bizlere aktarmaktadır. Dizimiz 1 sezondur.

7- The Kındness Diaries

Motosikletiyle yola çıkan Leon’un farklı bir hikayesi var. İnsanların ona yaptığı iyiliklere beklenmeyen karşılıklar vermektedir. Bu dizi belki de yardımlaşmanın önemini kavrayamayanlar için iyi bir ders niteliğinde olabilir. Bir sezon 13 bölümden oluşmaktadır.

8-Love Wagon

7 kişilik ekip gerçek aşkı aramaktadır ve pembe bir minibüse binerek Japonya’dan çıkıp Asya ve Afrika macerasına atılırlar. Dizi 2 sezon 22’şer bölümden oluşmaktadır.

9-Salt Fat Acid Heat

Samir Nosart’ın dünyayı gezip farklı lezzetler aradığı bir dizidir. Dizi 4 bölümden oluşan mini bir dizidir.

10-Breakfat, Lunch and Dinner

Son olarak Breakfast, Lunch and Dinner David Chang ünlü konuklarıyla birlikte dünyanın farklı mutfaklarını keşfe çıkmaktadır. Tek sezon 4 bölümden oluşmaktadır. İyi seyirler.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Gezdikleri ve okudukları yerler hakkında bilgiler vermeyi seven, oldukça güzel hayalleri olan genç bir gezi yazarı. 🍃

Yorum Yap