1. Ana Sayfa
  2. Gezilecek Yerler
  3. Salzburg’da Nerede Kalınır? Gezilecek Yerler Nelerdir?

Salzburg’da Nerede Kalınır? Gezilecek Yerler Nelerdir?

SALZBURGG

Salzburg

Avusturya’nın 4. büyük şehri olan Salzburg’un nüfusu 150.000’ dir. Bu şehirde gezilecek yerler listesi sizin için hazırlandı.

Mirabell Sarayı

Salzburgu keşfetmek için ilk önce gezilecek yerlerden biri ‘Mirabell Bahçeleri ve Sarayı’dır. Mirabell kelimesi, bakılan güzellik anlamına gelmektedir. Eski psikopoz sarayı olan Mirabell Sarayı, günümüzde ise belediye binası olarak kullanılmaktadır. Eğer çok önceden rezervasyon yaptırırsanız, 1606 yılında yapılmış olan Mirabell Sarayı’nın bahçelerinde evlilik töreninizi gerçekleştirebilirsiniz. Yunan mitolojisinde yer alan pek çok heykel de bu bahçede yer almaktadır. Ünlü besteci Mozart’ın doğum yeri olan Salzburg, Viyana ile birlikte Avrupa ve dünyada klasik müziğin vatanı konumundadır.

Kilitli Köprü

Adından da anlaşılacağı üzere bu köprünün üzerinde sayısız kilit bulunmakta ve insanlar buraya dilek dilemek için gelmektedirler.

Rezidans Meydanı

Salzburg’un en büyük meydanı olan Rezidans Meydanın ’da, Salzburg Katedrali ve konser alanı bulunmaktadır. Katedralin kubbe yüksekliği, 109 metre olup boyu ise 466 metredir. Katedralin 3 bronz kapısı bulunmaktadır. Bu 3 kapı inanç, sevgi ve umut olmak üzere 3 ilahi adı temsil etmektedir. Meydanın ortasında at figürlerinin olduğu çeşme ise görülmeye değer bir başka eserdir.

Salzburg Kalesi

Salzburg kalesi, kentin yukarısından bakılan bir tepe üzerine inşa edilmiştir. Kale içerisinde kalenin tarihini anlatan müzesi ile 10 büyük sarayı içerisinde barındırmaktadır. İçerisinde bir de kukla müzesi bulunmaktadır.

ST. Peter Manastırı

Görülmeye değer bir başka yapı ise Venedik mezhebine bağlı rahiplerin yaşamış olduğu yer olan St. Peter Manastırıdır. Venedik mezhebine göre rahipler, kasabanın en yaşlı kişinin ayaklarını yıkarlarmış.

Salzburg Kentinde Kalınacak Yerler

Kentin her noktasına kuşbakışı görünümü ile sizleri kendine hayran bırakacak olan bazı lüks oteller şu şekildedir:

1-Hotel Goldgasse

Goldgasse konum olarak Pazar meydanına yakın bir konumda yer almaktadır. Aynı zamanda Salzburg katedraline ve diğer noktalara yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Orjinal taş basamaklarının oluşturduğu odalarda 5 yıldızlı otel konforunda her türlü imkan bulunmaktadır.

2-Stadtkrug Hotel

Aile tarafından işletilen otelin en büyük avantajı, 1.sınıf bir konumda yer alıyor olmasıdır. Tesiste üst düzey parklar, restoranlar ve butikler yer almaktadır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Gezdikleri ve okudukları yerler hakkında bilgiler vermeyi seven, oldukça güzel hayalleri olan genç bir gezi yazarı. 🍃

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Salzburg çok güzel bir yer.Gezilmesi ve görülmesi gereken yerler oldukça fazla.