1. Ana Sayfa
  2. Gezi Rehberi
  3. Marmaris Ücretsiz Kamp Alanları

Marmaris Ücretsiz Kamp Alanları

marmaris

Marmaris

Marmaris, Muğla ilinde bulunmaktadır. Bodrum’dan sonra en fazla turist çeken ilçedir. Marmaris’e dalaman havaalanından 1 saat mesafede ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Marmaris’te ücretsiz kamp yapacağınız alanları paylaşacağız.

1-Çubucak Tabiat Parkı


Marmaris ilçesinde yer alan Çubucak tabiat parkı, doğa fotoğrafçılığı için çok fazla ziyaret edilen yerlerden birisidir. Datça ile Marmaris arasında kalmaktadır. Aralarında 23-24 kilometrelik mesafe vardır. Burası Marmaris’e göre daha az nemlidir. Bu sebeple sıcaktan bunalan kişiler burayı çok fazla tercih etmektedir. Suyu çok temiz ve etrafı çam ormanları çevrilidir. Çubucak tabiat parkında karavan, kamp ve çadır kurma imkânınız bulunmaktadır. Su, telefon, internet, elektrik ve kanalizasyon gibi temel ihtiyaçlar karşılanmaktadır. Günübirlik ziyaretçilerde burayı talep etmektedir. Denize sıfır olmasından dolayı kamp severlere oldukça büyük fırsat sunmaktadır. Aynı zamanda mangal yapmakta serbesttir.

2-İnbükü Mesire Yeri

Sessiz, sakin ve huzurlu bir yer hayal ettiğinizde ilk aklınıza gelen yerlerden birisi olacaktır. İnbükü mesire yeri doğa severlerden fazlasıyla olumlu yorum almaktadır. 10 hektarlık kamp yapma alanına sahipsiniz. İçerisinde 3 adet koyu bulunmaktadır ve çok iyi denizlere sahiptir. Bu koylar; Mağara, Çökertme ve İnbükü’dür. Yiyecek ve içecek için işletmeler bulunmaktadır. Duş ve tuvalet imkanları sunmaktadır. Çevredeki diğer koyları gezmek için birçok tekne bulunmaktadır. Bunlar: Löngöz, İngiliz Limanı, Karacasöğüt, Bördübet, Yediadalar ve Okluk koylarıdır.

3-Hisarönü Evcan Kamp Alanı


Marmaris’in Hisarönü bölgesinde bulunmaktadır. Hisarönü evcan kamp alanına ulaşım için Marmaris’ten Datça yoluna giderken Bozburun yol ayrımına girmeniz gerekmektedir. Bozburun yol ayrımından sonra kamp alanına ulaşım 6 kilometredir. 24 saat sıcak su hizmeti bulunan kampta sular güneş enerjisiyle ısınmaktadır. Kadınlar ve erkekler için duş ve tuvalet yerleri bulunmaktadır. Çocukları içinse oyun alanları ve parklar bulunmaktadır. Bulaşık ve çamaşırlarınızı yıkamak için özel alanlar bulunmaktadır. Karavanına geldiğinizde ise karavan atıklarınızı atabileceğiniz alanlar oluşturulmuştur. Yine karavanlara özel otopark alanları mevcuttur. Bir büfede bulunmaktadır. Elektrik sorunu bulunmamaktadır.

4-Bördübet Koyu


Marmaris’in merkezine 29 km uzaklıktadır. Çam ormanları ile çevrilidir. Koy olmasından dolayı denize sıfır kamp alanları bulunmaktadır. Kano, kayak ve rüzgâr sörfü gibi bu koyda birçok seçenek bulunmaktadır. Aynı zaman orman içinde trekking, dağ bisikleti ve doğa yürüyüşü yapmanız mümkündür.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Gezdikleri ve okudukları yerler hakkında bilgiler vermeyi seven, oldukça güzel hayalleri olan genç bir gezi yazarı. 🍃

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Otel fiyatları bu kadar uçtuktan sonra böyle bir alternatif arıyordum bende çok teşekkürler