Kullanım Şartları ve Yasal Uyarılar

Siteye erişiminizden veya kullanmadan önce, lütfen bu sözleşmeyi okumanız önemle rica olunur. Bu web sitesine; https://gezioku.com/ web adresinden ulaşılmaktadır. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıdaki belirtilen şartlara uymayı kabul etmiş sayılırsınız.

www.gezioku.com, bu sözleşmede her zaman değişiklik yapma hakkına sahiptir. Değiştirilmiş sözleşme siteye eklendiği andan itibaren geçerli sayılır.

Siz de, bu değişiklikleri görmek amacıyla,  değişiklikleri periyodik olarak sözleşmede görmeyi kabul etmiş sayılırsınız. Siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul etmiş olduğunuz anlamına gelir.

Siz, bu siteye giriş yaptıktan sonra, tüm site ve içerik kullanımınızı sunulur. Bu siteye giriş yaparak veya kullanarak, siteyi kullanmanızdan dolayı doğabilecek riskleri üstlenmiş sayılırsınız.

Yasal uyarı 

Bu sitede (www.gezioku.com)’da yer alan tüm seyahat önerileri, tavsiyeleri, deneyimleri, sadece kullanıcıları bilgilendirmek amaçlıdır. Hiç bir konuda, tavsiye niteliğinde değildir. Bu sitedeki bilgilere güvenerek yapacağınız her türlü karardan, tamamen siz sorumlusunuz.

Tüm değişikliklerden, güncellemelerden www.gezioku.com sorumlu değildir. Bu site, seyahat danışmanlığı sitesi değildir. Tamamen kişisel deneyimleri ve edinilen bilgileri yansıtmaktadır ve kullanım şartları aşağıda belirtilmiştir.

Bu sebeple, sadece bu sitede yer alan bilgileri kullanarak seyahat planı yapmamanızı, diğer kaynakları da incelemenizi öneriyoruz.

Bu sitede, üçüncü şahıslar tarafından yönetilen internet sitelerine bağlantılar verilebilir. Üçüncü kişilere ait sitelerdeki bilgiler, ürünler, hizmetler ve diğer her türlü bilgi hiç bir şekilde işlenmez ve denetlenmez.

Bu sitede ve üçüncü şahıs sitelerindeki içerik olduğu gibi sağlanmaktadır ve yukarıdaki paragrafta belirttiğimiz hususlar dâhil hiçbir konuda açık ya da dolaylı hiç bir garanti verilmez.

Ayrıca, bu durumda üçüncü kişilerin sitelerinin içeriklerinin doğruluğunun ve güvenirliğinin onaylandığı anlamına gelmez.

Bu sebeplerle, üçüncü kişilerin siteleri hakkında her türlü bilgi, birikim, öneri, teklif, fiyat vb. konularda, asla sorumluluk kabul edilmemektedir.

Ayrıca, üçüncü kişilerin sitelerinden bu web sitemize gelen linklerin de güvenli, doğru ve tarafımızca onaylanmış olduğunu kabul etmiş sayılmamış olduğunu belirtmek isteriz.

İşbu web sitesinde yayınlanan her türlü kullanıcı mesajları, yayınlar ve benzeri eklemeler ilgili kişinin kendi görüşlerini yansıtmakta olup sadece kullanıcıyı bağlar. www.gezioku.com bu görüş ve öneriler v.b. her türlü içerikten sorumlu değildir.

Kullanım Şartları

Site içerisinde yer alabilecek hata veya eksikliklerden, okuyucuların uğrayabilecekleri maddi veya manevi zararlardan, doğrudan veya dolaylı olarak her türlü olumsuzluklardan www.gezioku.com sitesi sorumlu değildir.

Tüm www.gezioku.com sitesi, site sahibi tarafından yönetilir, düzenlenir ve organize edilir. Eğer, web sitesine herhangi bir saldırı (Hack) veya kötü niyetli karalama veya zarar verme niyetinde olan kullanıcılar fark edilirse, anında ilgili merciler tarafından yasal süreç başlatılacak ve gerekli işlemler yapılacaktır.

www.gezioku.com sitesinde, yapılan yorumların doğruluğu tamamen “Kişisel Deneyim Odaklı Kullanıcılar” tarafından, herhangi bir seyahat danışmanlığı kapsamında olmadan yapılmaktadır.

www.gezioku.com sitesinde, gönüllü olarak deneyimlerini aktaran tüm kullanıcılar da, yine aynı şekilde kişisel bilgilerini ve deneyimlerini paylaşmaktadırlar. Hiç bir şekilde, Seyahat Danışmanlığı deneyimleri yoktur.

Uyar – Kaldır Sistemi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan şekliyle “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, Site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz ‘uyar ve kaldır’ prensibini benimsemiştir.

Telif hakkına konu olan eserlerin (Örneğin Görsel,Metin İçeriği gibi) yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri; gezioku@gmail.com e-posta adresinden veya sitemizin “İletişim” kısmından bize ulaşabilirler.

Bu e-posta adresine ulaştırılan talep ve şikayetler tarafımızca en geç üç (3) iş günü içerisinde incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Telif Hakkı

5846 Sayılı Fikri ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu & Digital Millennium Copyright Act Gereği, site telif haklarının korunması konusunda, www.gezioku.com’un isim hakları, yazıları, sloganı ve tüm içerikleri GeziOku’ya aittir.

Hiç bir şekilde, aksi GeziOku tarafından belirtilmedikçe veya izin verilmedikçe, www.gezioku.com’un değerlerini ve haklarını göz ardı edecek şekilde kopyalanamaz, yayınlanamaz.

Siteyi kullanacak olan misafirlerimizin de bu açıklamalarımızı kabul ettiklerini beyan ve taahhüt ettiklerini kabul etmiş sayıyoruz.

www.gezioku.com sitesi ile irtibat kurarak, mevcut içerikler ve bilgiler hakkında telif hakları paylaşımı limitleri dâhilinde iş birlikleri yapılabilir. Ancak, izni olmayan, onay alınmayan herhangi bir içerik kopyalanması olması durumunda, T.C. Kanunlarına başvurulacak, tüm haklar için gerekli çalışmalar hukuk yetkililerince yürütülecektir.

www.gezioku.com yönetimi; yukarıda bahsedilen kullanım koşulları ve yasal uyarıları her zaman geliştirebilir ve güncelleyebilir. gezioku.com kullanıcıların adreslerine ve T.C. numaralarına erişemez. Kullanıcılar, sadece yazıların sonunda yer alan yorum kısmında, kendi rızaları doğrultusunda Ad-Soyad ve e-mail bilgilerini verebilirler. Bunun dışında, www.gezioku.com donanım ve yazılım bilgilerinizi toplayabilir. Bu bilgiler arasında: İp numaralarınız, tarayıcı türü, işletim sistemi, ilgili web siteleri, erişim sürümleri ve etki alan adı kısımları bulunmaktadır.

Son güncellenme tarihi: 05.06.2020