1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?
  3. Karavanla Seyahat Etmenin Püf Noktaları Nelerdir ?

Karavanla Seyahat Etmenin Püf Noktaları Nelerdir ?

KARAVAN

Karavanla Seyahat Etmek Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Günümüzde karavan ile seyahat etmek oldukça popüler ve tercih edilen bir gezi biçimi olmaya başladı. Karavan hayatı, karavan ile seyahat edip bir macera yaşamak isteyen çoğu kişi için bir rüya ve konfor alemi olarak gözükse de bazı insanlar için göz korkutucu olabilir. Bu yazıda karavan ile seyahat etmeyi düşünenler için seyahat planınızı yaparken dikkat etmeniz gereken önemli noktaları mercek altına aldık.

1- Yanınıza Aldığınız Kıyafetlere Dikkat Edin

Karavan ile seyahat ederken limitli bir depolama alanınızın olacağını ve çamaşırlarınızı yıkamak için çok fazla imkanınızın olmayacağını unutmamalısınız. Dolayısıyla karavan seyahatinize başlamadan önce yanınıza alacağınız kıyafetleri kaliteli ve seyahatinizi kolaylaştıracak türden seçmelisiniz.

Yanınıza alacağınız kıyafetleri seçerken en çok dikkat etmeniz gereken şey kıyafetin kullanışlılığı olmalı. Örneğin, koyun yününden yapılmış kıyafetleri tercih ederseniz hem çok çabuk kuruyacaktır hem de sizi fazlasıyla sıcak tutacaktır. Ek olarak, karavan seyahatine çıkarken yanınıza kaliteli bir şapka almanız yüzünüzü ve kulaklarınız güneş yanıklarından korumak ve saçlarınızı toplu tutmak açısından size yardımcı olacaktır.

2- Yemek Yaparken Eşya Kullanımını Azaltmaya Çalışın

Mutfağınızda yemek yapımının her bir aşaması için doğrama tahtaları, birden fazla kase ve yemeğinizi yemek için birden fazla tabak gibi çeşitli aletler kullanabilirsiniz. Fakat bir karavanda yemek yaparken kullandığınız alet sayısını azaltabildiğiniz kadar azaltmalısınız.
Karavanının mutfağında yüksek ihtimalle bir bulaşık makinesi olmayacaktır dolayısıyla yemek yapmaya başlamadan önce yapım aşamasından hazırladığınız yiyeceği yeme aşamasına kadar kullanacağınız bütün mutfak aletlerini planlamak işinizi ciddi ölçüde kolaylaştıracaktır.

3- Yaz Aylarında Bile Soğuk ve Yağmurlu Havalar İçin Her Zaman Hazırlıklı Olun

Karavan ile seyahat ederken çoğu yerde hava durumu değişken olabilir. Hava yağmurlu ya da soğuk olduğu zaman rahatsız hissetmemeniz için karavan yolculuğuna çıkarken her zaman yanınıza bir yağmurluk almalısınız. Ayrıca yağmur damlalarının karavanın metal yüzeyine çarparken çıkardığı seslerle uyumak biraz zor olabilir bu durumlar için yanınızda bir uyku kulaklığı bulunması gerçekten faydalı olacaktır.

4- Her Zaman Elektrik Olmayabilir, Yanınızda Taşınabilir Şarj Aletleri Bulundurun

Seyahat ederken veya bir kamp alanında karavanı park ettiğiniz zaman telefon ya da bilgisayarınızı şarj etmek her zaman kolay olmayabilir. Bu yüzden karavan seyahatine çıkmadan önce yanınıza ihtiyaç duyacağınız miktarda şarj aleti almanızda fayda var. Bu taşınabilir şarj aletleri sayesinde yol boyunca istediğiniz zaman elektrikli aletlerinizi şarj edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Gezdikleri ve okudukları yerler hakkında bilgiler vermeyi seven, oldukça güzel hayalleri olan genç bir gezi yazarı. 🍃

Yorum Yap