1. Ana Sayfa
  2. Gezi Rehberi
  3. Fethiye Ücretsiz Kamp Alanları

Fethiye Ücretsiz Kamp Alanları

Fethiye ücretsiz kamp alanları-www.GeziOku.com

Fethiye

Fethiye, Türkiye’nin Muğla şehrine bağlı 13 ilçeden bir tanesidir. Eski adı Rumların türettiği düşünülen ‘Meğri’ olarak bilinmektedir. Turizm açısından Türkiye için büyük bir öneme sahiptir. Kıyılar arasında kalan pek çok koya sahiptir. Bu nedenle insanlara farklı deneyimler yaşatarak eşsiz manzaralar sunmaktadır.

Fethiye Ücretsiz Kamp Alanları

Ölü Deniz

Ölü Deniz, Fethiye’nin en çok bilinen sahil şerididir. Hatta Türkiye’de turizm sektörü için de büyük bir öneme sahip olan bu deniz, kıyıların arasında kaldığı ve sakin olduğu için bu şekilde adlandırılmıştır.

Ölü Deniz’de sahilde pek çok kamp alanı mevcuttur. Bunların bir kısmı ücretli olarak hizmet vermesine rağmen buralarda yer bulmanız özellikle yaz aylarında çok zordur. Sahilin bir kısmında ve biraz daha iç kesimlere doğru ise ücretsiz kamp alanları bulmanız mümkün olacaktır. WC, duş ve market imkanı da bu alanlarda mevcuttur.

Faralya

Meşhur Kelebekler Vadisi’nin hemen üst tarafında yer alır. Sahilde kamp yapmak için bir miktar ücreti gözden çıkarmanız gerekmektedir.  Fakat yukarılara Faralya Ormanları’na ilerledikçe ücretsiz kamp alanı imkanları da karşınıza çıkmaktadır. Bu bölgede WC, duş ve market olanakları mevcuttur.

Göcek Koyları

Sessiz, sakin ve tekne turlarının sık düzenlendiği bir bölgedir. Sahilde ve ormanda ücretsiz kamp alanları mevcuttur. Bunun yanı sıra at tekneleriyle de buraya yanaşarak dinlenen tatilciler mevcuttur. Duş, WC ve market imkanı vardır.

Kabak Koyu

Kabak Koyu, kendini koruyabilen nadir alanlardandır. Yüksek olmasından dolayı ulaşım sıkıntısı mevcuttur. Bu nedenle çok tercih edilmemektedir. Ücretsiz kamp alanı ve ücretsiz sahil imkanlarına ek olarak duş, WC ve market imkanları da mevcuttur.

Darboğaz Koyu

Doğa ve denizin bir araya gelişinin mükemmel örneklerinden biridir. İnsanlar tarafından iyi bilinir fakat yabani hayvanlardan korkan insanlar için pekte önerilen bir yer değildir. Bölgede arıcılık faaliyetleri aktif olduğu içinde arılarla karşılaşma sıklığınız fazladır. Ücretsiz kamp alanı, WC ve duş imkânlarına da sahiptir. Giderken yanınıza yiyecek, su ve elektrik sağlayıcılarınızı almanız gereklidir.

Babadağ

Fethiye’nin en yüksek yerlerinden biridir. Genellikle paraşüt gibi spor aktiviteleri için gelen misafirlerin konakladığı bir alandır. Ücretsiz kamp alanı imkanı mevcuttur. WC duş ve market imkanı olan bu bölgenin yakınında bir yerel işletme yer almadığından ihtiyaçlarınızın yanınızda olduğundan emin olarak gitmelisiniz.

Çalış Sahili

İşletmelerin fazlalığı ve kısıtlı sahil alanından dolayı genellikle tatilciler ya da günü birlik tatil isteyenler için tercih edilen yerlerdendir. Ücretsiz Kamp alanı olmasına karşın ücretli kamp alanları da fazladır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Gezdikleri ve okudukları yerler hakkında bilgiler vermeyi seven, oldukça güzel hayalleri olan genç bir gezi yazarı. 🍃

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Arkadaşlarımla yeni yerler keşfetmeyi, gezmeyi çok severiz. Bu yıl aklımızda Fethiye’ye gitmek vardı ama orası hakkında pek bilgimiz yoktu. Bu konu sayesinde arkadaşlarımla gidebileceğim muhteşem kamp alanlarını öğrendim, teşekkür ediyorum.

  2. Fethiye ölümsüzlükler şefri olarak adlandırılır. Orada yaşayan ya da oraya bir kere gidip havasını soluyanların yaşamlarının uzadığına inanılır. Bizde ailecek her yaz gitmeye özen gösteririz. Tavsiye ettiğiniz kamp alanları oldukça işimize yarayacaktır. Teşekkürler.

  3. Fethiye için kesinlikle gidilmesi, görülmesi ve kamp yapılması yerler. Kesinlikle nokta atışı yerleri paylaşmışsınız. Göcek Koyu, Kabak Koyu ve Darboğaz Koyu cennetten birer parçalar sanki. Benim gibi doğa ve deniz aşığı kamp severseniz tavsiye ederim. Bu güzel rehber için teşekkürler.