1. Ana Sayfa
  2. Gezilecek Yerler
  3. Ağva Gezi Rehberi Ağva Nerede Kalınır Nereler Gezilir?

Ağva Gezi Rehberi Ağva Nerede Kalınır Nereler Gezilir?

AĞVA 2

Ağva Kaçamağı


Ağva İstanbul’da kısa kaçamaklar için gidilebilecek en muhteşem tatil ve gezilecek mekanlardan biridir.Bir sırt çantasını alıp,gidip sabahtan akşama kadar keyifli vakit geçirebileceğiniz doğal güzelliklerle dolu olan Ağva’da bir çok sosyal aktivite bulunmaktadır.Nehir kenarında kahvaltı,öğlen ve akşam yemeği yiyebileceğiniz, doğa yürüyüşleri ,tarihi ve turistik mekanlarda gezinti yapabileceğiniz birçok seçeneği sizlere sunar.

Ağva’da Nerelerde Gezilir?

Ağva ‘da birçok turistik nokta bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilenleri Ocaklı Kale,Saklı Göl, Gelin Kayası,Ağlayan Kaya ve Şile Deniz Feneri’dir.

Ocaklı Kale


Ağva’da gezilip görülmesi gereken yerler arasında olan Ocaklı Kale Şile Limanında bulunur. Cenevizliler tarafından yapılmış olan kale beyaz kireç taşlarından, on iki metre yükseklikte denizden gelecek saldırılardan korunmak amacıyla yapılmıştır.

Saklı Göl

Bir doğa harikası olan Saklı Göl fotoğraf tutkunlarının tercih ettiği bir mekandır.

Ağlayan Kaya ve Gelin Kayası

Kayanın şekiller ve rengi itibari ile beyaz duvaklı bir gelinin ağlıyormuş gibi durmasına benzetilmesinden ismini alan bu turistik mekan Ağva’da nerelerde gezilir? Sorusuna verilebilecek en güzel cevaptır.

Şile Deniz Feneri

1856 yılında inşası tamamlanan fener Kırım Harbi sırasında Karadeniz’ den İstanbul Boğazı’na geçecek olan gemilere yol göstermek amacıyla inşa edilmiştir. Tüm ihtişam ve güzelliğiyle günümüze kadar gelen bu tarihi mekan Ağva’da gezilmesi gereken yerlerdendir.

Ağva’da Nerede Kalınır?

Ağva’da konaklamak için en çok tercih edilen lokasyon Göksu Nehri civarıdır. Oteller Göksu Nehrinin iki yakasında karşılıklı olarak konumlandırıldığı gibi, farklı lokasyonlarda da bulunmaktadır. Kuşkusuz gezmek,dinlenmek ve güzel vakit geçirmek için gittiğimiz yer kadar konakladığımız otellerden bizler için önemlidir. İsteklerimiz doğrultusunda bütçemize göre en güzel ve uygun imkanları bize sağlayabilecek birçok alternatifimiz bulunmaktadır.

Ağva, gününüz, kahvaltıyla başlayıp ,bütün öğünlerinizde çeşitli seçenekler sunan, konaklayabileceğiniz özel dekorasyon ve özelliklere sahip birçok butik oteli içerisinde barındırır. Bu oteller arasında en çok tercih edilen oteller: Beyaz Ev Ağva, Ağva Riverangel Otel, Ağva Ni Morte Botique Otel ,Ağva Greenline Gueshouse, Piccolo Mondo Otel,Aqua Verde Otel’dir.
Bütçenize, eğlence ve dinlenme anlayışınıza göre birçok alternatifi bulunan Ağva Kaçamağı yapılması gerekenler listenize muhakkak eklenmelidir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Gezdikleri ve okudukları yerler hakkında bilgiler vermeyi seven, oldukça güzel hayalleri olan genç bir gezi yazarı. 🍃

Yorum Yap